Instalacja LPG – komu to potrzebne?

Samochody jeżdżące na autogaz są przede wszystkim dużo bardziej oszczędne od tych na benzynę. Gaz propan-butan jest bardzo popularnym źródłem energii, zazwyczaj stosowanym w przypadku urządzeń grzewczych, oraz właśnie jako źródło napędu samochodowego. Jest to przede wszystkim relatywnie tanie źródło paliwa samochodowego. Podczas gdy litr benzyny kosztuje aktualnie ponad 5 złotych, za gaz należy zapłacić niewiele ponad 2 złote. W zależności od konkretnego miasta i konkretnej stacji oczywiście ceny mogą się różnić. Niemniej jednak, autogaz jest tańszy o połowę od benzyny.

Dlatego właśnie warto pomyśleć o instalacji LPG w swoim samochodzie, czyli o możliwości tankowania gazem. Jednak nie w przypadku każdego samochodu sprawdzi się ta oszczędność na paliwie. Przede wszystkim instalując gaz w samochodzie, zaoszczędzą właściciele dużych i dużo palących aut. Zaoszczędzą też osoby, które bardzo dużo jeżdżą, i przez to instalacja LPG kosztująca 2-3 tysiące złotych, szybko im się zwróci w postaci mniejszych faktur za tankowanie paliwa.

Jednak połowę niższa cena gazu niż benzyny nie oznacza, że samochód będzie jeździł teraz dokładnie o połowę taniej. Zużycie gazu jest o około 25-30% wyższe niż benzyny. Dlatego w przypadku małego, niedrogiego samochodu do jeżdżenia głównie po mieście, instalacja LPG nie będzie zbyt opłacalna. Najlepiej opłaca się autogaz przewoźnikom, czy po prostu osobom i firmom robiącym co roku bardzo duży przebieg samochodem. W przypadku dużych maszyn, palących po kilkanaście litrów na sto kilometrów, instalacja gazu w samochodzie może się okazać dobrą oszczędnością. Wtedy wydatek rzędu kilku tysięcy na montaż profesjonalnej instalacji gazowej ma swój sens. Obecnie na rynku wtórnym samochodów można zakupić auta na gaz, które są dość dobrą inwestycją, szczególnie gdy planujemy nimi sporo jeździć. Oszczędność na kosztach paliwa to podstawowa rzecz, jeśli mowa o oszczędnej eksploatacji samochodu. Dzięki oszczędzaniu tych kilkunastu złotych przy każdym tankowaniu, któreś tankowanie z kolei można sobie zafundować z tych zaoszczędzonych pieniędzy.

Więcej o instalacji LPG pod następującym linkiem:
https://digitronicgas.pl/instalacja-lpg/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *